Renovace a sanace fasád

TOMIreko a.s., Prokopka 228/3, Vysočany, 190 00 Praha 9

Způsobů, jak sanovat domy je celá řada. Ale pozor, ne každá metoda je vhodná pro každý dům. A jak tedy poznáte, která metoda je nejlepší zrovna pro ten váš?

Doporučujeme konzultaci s naším odborníkem, který Vám představí jednotlivé metody sanace a doporučí Vám to nejlepší řešení na míru.

 

Kdy se nejedná o sanaci?

Čištění fasády / Čištění fasády s ochranným nátěrem

Čištění se provádí tlakovou vodou a následným nanesením čisticího prostředku, který likviduje zbylé biologické znečištění. Nejedná se ale o sanační metodu, nýbrž pouze o odstranění estetických vad a plísní.

 

Metody sanace:

 1. Sanace renovačním nátěrem s lokálními opravami

Jak jsme již zmínili, fasáda by měla být pro zajištění maximální životnosti pravidelně ošetřena. Jednou z možností je renovace fasády, v podobě nového nátěru. Součástí je čištění tlakovou vodou a nanesení přípravku proti mechu. Poté se provede celková kontrola fasády a opraví se případná poškození jako jsou např. praskliny nebo odchlipy.  Nakonec se podklad opatří penetračním nátěrem a provede se finální nátěr silikonsilikátovou barvou ve Vámi určené barevnosti.

 1. Sanace plošně – RETEC

Sanace fasády formou opravné vrstvy RETEC, tzn. její očištění, rozřezání vrchní vrstvy fasády a následné natažení lepidla s perlinkou. Nakonec se provede finální silikonsilikátová omítka, která zajišťuje velmi paropropustný a vodoodpudivý povrch s vysokou pevností.

 1. Sanace doteplením fasády

Zateplení fasád provádíme včetně veškerých systémových prvků a detailů jako je např. zpracování kolem oken a parapetů. Před montáží izolantu provádíme zkoušku únosnosti fasády a mytí tlakovou vodou včetně čistícího prostředku.

 1. Stržení stávajícího zateplení a provedení nového zateplení

Někdy je zateplovací systém v tak špatném stavu, že je nejlepším a zároveň nejekonomičtějším řešením jeho demontáž.  V případě, že podklad objektu není zcela rovný, provedou se potřebné úpravy např. vyrovnávací a penetrační vrstvou a pak dochází k samotnému kotvení nového zateplení.

 

Kontaktujte nás

  Jméno:*

  E-mail:*

  Vaše zpráva:*


  Souhlasím s zpracováním osobních údajů