Renovace a sanace fasád

TOMIreko, s.r.o., Karlovo náměstí 48/37, 674 01 Třebíč, kraj Vysočina

Každá fasáda by měla být estetická a zároveň odolná vůči okolním vlivům. Vlivem neustálého působení UV záření, zvyšováním a snižováním teplot, vlhkostí a dalšími okolnostmi, které ovlivňují stav fasády, není možné udržet fasádu navždy jako novou.

Jaké může mít vaše fasáda vady na kráse či funkčnosti a s čím si sanace poradí?

  1. Poškození znečištěním klimatickým (prach, pyl, …) nebo biologickým (řasy, plísně, mechy, …)

Například i nedostatečný přesah střechy může přispět ke zvýšené vlhkosti fasády a tím zapříčinit růst řas, plísní mechů apod.

  1. Poškození graffiti

Většina atmosférických nečistot, které se usadí na fasádě, zůstane jen na jejím povrchu. Barva ze sprejů ale neulpí jen na povrchu, dostane se až do samotné struktury materiálu. Odstranění pouhým proudem vody bez profesionální techniky je tak téměř nemožné.

  1. Praskliny fasády

Mohou mít mnoho různých příčin vzniku. Je třeba jim věnovat zvýšenou pozornost a objasnit jejich příčinu, neboť mohou signalizovat závažnější problém.

  1. Mechanické poškození:

Praskliny na fasádě jsou mnohdy spouštěčem dalších poškození. Ve spojení s vodou a střídáním teplot mohou způsobit např. oddělení omítky od podkladu. Dalším častým poškozením bývá prokopnutí nebo promáčknutí fasády, vyklované díry od ptáků nebo také nedodržení technologického postupu při realizaci.

  1. Ostatní:

poškození nebo absence krytek parapetů, nevhodné provedení klempířských prvků fasády, nevhodné kotvení zámečnických prvků na fasádě

 

                  

Kontaktujte nás

Jméno:

Příjmení:

Firma:

E-mail:

Telefon:

Místo stavby:

Popis zakázky:

Nahrát soubor