Renovace a sanace fasád

TOMIreko a.s., Prokopka 228/3, Vysočany, 190 00 Praha 9

Každá fasáda by měla být estetická a zároveň odolná vůči okolním vlivům. Vlivem neustálého působení UV záření, zvyšováním a snižováním teplot, vlhkostí a dalšími okolnostmi, které ovlivňují stav fasády, není možné udržet fasádu navždy jako novou.

Jaké může mít vaše fasáda vady na kráse či funkčnosti a s čím si sanace poradí?

 1. Poškození znečištěním klimatickým nebo biologickým (prach, pyl, řasy, plísně, mechy, …)

K biologickému napadení jsou náchylnější strany staveb s orientací na západ a sever, kdy na napadenou stranu nedopadá téměř žádné sluneční záření, které by snižovalo vlhkost fasády. Napadené strany fasády jsou také v mnoha případech zastíněné stromy nebo jinou stavbou, což také brání vysoušení fasády sluncem.

                                

                   

 1. Poškození graffiti

Většina atmosférických nečistot, které se usadí na fasádě, zůstane jen na jejím povrchu. Barva ze sprejů ale neulpí jen na povrchu, dostane se až do samotné struktury materiálu. Odstranění pouhým proudem vody bez profesionální techniky je tak téměř nemožné.
Proč ale čekat, až se něco stane? S naším ochranným Antigraffiti nátěrem můžete být bez obav.

       

 1. Praskliny fasády

Mohou mít mnoho různých příčin vzniku. Je třeba jim věnovat zvýšenou pozornost a objasnit jejich příčinu, neboť mohou signalizovat závažnější problém, nevhodné technické řešení či provedení. Tyto poruchy je třeba neprodleně řešit kvůli dalšímu zatékání do zateplovacího systému, které by ho mohlo výrazně poškodit.

                                           

 1. Mechanické poškození:

Praskliny na fasádě jsou mnohdy spouštěčem dalších poškození. Ve spojení s vodou a střídáním teplot mohou způsobit např. oddělení omítky od podkladu. Dalším častým poškozením bývá prokopnutí nebo promáčknutí fasády, vyklované díry od ptáků nebo také nedodržení technologického postupu při realizaci. Některé vady lze lokálně opravit.

                                

 1. Ostatní:

poškození nebo absence krytek parapetů, nevhodné provedení klempířských prvků fasády, nevhodné kotvení zámečnických prvků na fasádě

                   

Kontaktujte nás

  Jméno:*

  E-mail:*

  Vaše zpráva:*


  Souhlasím s zpracováním osobních údajů